Zadbaj o swoje nogi, by wyglądały pięknie w karnawale!

Gładkie i smukłe nogi to marzenie każdej z kobiet bez względu na wiek czy upodobania. Jednak niewiele może się takimi poszczycić. Istnieje wiele czynników, które negatywnie wpływają na stan naszych nóg, jednak są na nie sposoby!

PROBLEMY NÓG – ŻYLAKI

Zdecydowanie najczęstszym problemem z jakim można się spotkać są żylaki. Są spowodowane problemami z naczyniami krwionośnymi. Jak więc sobie z nimi radzić? Po pierwsze zadbajmy o dostarczenie do organizmu wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów. Takie składniki, jak witamina K i C mają pozytywny wpływ na stan naszych żył. Działają przeciwzapalni, hamują krwotoki i zmniejszają krwiaki. Możemy je pozyskać z naturalnych źródeł i tak szukamy ich priorytetowo jedząc głownie owoce cytrusowe czy warzywa ciemnozielone, takie jak brokuły, szpinak czy sałata. Ważnymi składnikami są również diosmina i hesperydyna, które wzmacniają ściany naczyń krwionośnych i zapobiegają obrzękom. Tutaj będziemy musieli sięgnąć po różnego rodzaju suplementy diety, ponieważ naturalnie występują w cytrusach czy liściach mięty, lecz są słabo przyswajalne dla organizmu.

JAKA JEST ODPOWIEDNIA DIETA

Zadbajmy o prawidłową wagę. Każdy kilogram ponad to, co potrzebujemy działa negatywnie na nasze nogi, ponieważ muszą unieść większy ciężar, ludzie pracujący fizycznie, często na stojąco w zawodach takich jak stolarz meblowy tym bardziej zwracać powinni na te elementy uwagę. Zakładanie nogi na nogę również może być przyczyną żylaków. Nałogowi palacze zdecydowanie bardziej są narażeni na problemy z naczyniami krwionośnymi. Nie jest żadną tajemnicą, że papierosy zawierają w sobie kilka tysięcy trujących substancji, które mają także zły wpływ na stan naszych nóg.

W skutecznej walce z żylakami pomoże nam między innymi sport. Szczególnie jazda na rowerze, pływanie czy bieganie działają pozytywnie na zwalczanie żylaków.

Pamiętajmy o odpowiednim nawadnianiu organizmu, picie przynajmniej dwóch litrów wody dziennie pozwoli zapobiegać obrzękom. Unikajmy wielogodzinnego stania lub siedzenia, a jeżeli wymaga tego nasza praca starajmy się robić sobie przerwy.